Контекст
В Разград започна 21-вото издание на областния индивидуален турнир по тенис на маса „Капанска Коледа“
9458
България
В Разград започна 21-вото издание на областния индивидуален турнир по тенис на маса „Капанска Коледа“В Разград започна областният индивидуален турнир по тенис на маса „Капанска Коледа“.Надпреварата се организира за 21-ви път от Спортния клуб по тенис на маса „Лудогорец“.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 13 Декември 2025, 13:39 ч.
В Разград започна областният индивидуален турнир по тенис на маса „Капанска Коледа“. Надпреварата се организира за 21-ви път от Спортния клуб по тенис на маса „Лудогорец“. За първи път в дългогодишната си история състезанието е в собствена спортна база на клуба домакин, която беше осветена преди началото на турнира от отец Дмитрий Терзи. Отецът отправи благословия към всички присъстващи и участници, като пожела на състезателите да тренират здрави, със сърце и с Божията благословия. „Нека това място ражда големи спортисти и да носи постижения в бъдеще, защо не и на световно ниво. Всичко започва от малкото, от едно зрънце, което с труд и постоянство може да изгради голям клас и да привлече много млади хора към спорта“, каза отец Дмитрий Терзи. Коледният турнир „Капанска Коледа“ беше официално открит от Николай Миланов, съдия на състезанието. От името на ръководството на клуба той изказа благодарност на всички, помогнали със средства и доброволен труд за обновяването на залата, в която вече ще тренират състезателите. Специални благодарности бяха отправени към Основно училище „Иван С. Тургенев“ и директора му Милена Орешкова за предоставената база, към Община Разград, към учителя по физическо възпитание Сергей Стоянов, председателя на Спортния клуб по тенис на маса „Лудогорец“ Росен Иванов, както и към спомоществователи, фирми и приятели на спорта тенис на маса. Сред подкрепилите инициативата е и народният представител от региона Джипо Джипов ("Продължаваме промяната - Демократична България"). Миланов посочи, че все още предстоят довършителни работи по залата. „В момента разполагаме само с една съблекалня. Все още клубът няма озвучителна уредба. Надяваме се, че в бъдеще и други приятели на този спорт ще подкрепят клуба“, добави той. Мартин Нешев, който също има заслуги за ремонта на спортната зала, плисна менче с вода с пожелание тя да се използва пълноценно. Предприемачът поздрави участниците за състезателния дух и им пожела успехи, и светли празници. Главният съдия и основател на турнира Симеон Тодоров припомни, че състезанието води началото си от 2005 година. Той посочи, че форматът остава непроменен – индивидуално участие във възрастови групи, като състезателите са разпределени в категориите момчета и девойки – младша и старша възраст, мъже и жени. В тазгодишното издание участват деца и младежи от област Разград. Областният индивидуален турнир „Капанска Коледа“ продължава два дни, като днес е за ученици, а утре е за възрастни състезатели. От ръководството на клуба заявиха, че развитието на тениса на маса изисква постоянна работа с младите състезатели. Симеон Тодоров, който е и секретар на клуба, подчерта, че изпращат годината с участия в няколко турнира. „Вече имаме подходящи условия за подготовка и вярваме, че след няколко години ще имаме състезатели на високо ниво“, посочи Симеон Тодоров.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Договорът с „Боташ“ можеше да работи в полза на България, както и в полза на Средна Европа
|
|
|
Имам много тежки съмнения дали ръководство на Република Северна Македония иска страната да бъде член на Европейския съюз
|
|
|
Без сериозни нарушения преминава балотажът за избор на кмет в сливенското село Чинтулово
|
|
|
Жители на търговищкото село Бистра излязоха на протест срещу отглеждането на много кучета в населеното място
|
|
|
Тримата работници, пострадали при катастрофата край Ботевград, не са служители на АПИ, а на пътноподдържаща фирма, съобщиха от агенцията
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Кандидатът на ГЕРБ Димитър Илиев спечели балотажа за кмет на сливенското село Чинтулово
|
|
|
Приключи изборният ден в поморийското село Бата, на балотажа са гласували 32-ма души повече в сравнение с първия тур
|
|
|
Празникът „Когато корените заговорят“ събра местни жители и гости в търговищкото село Цветница
|
|
|
Призвани сме да приканваме хората да бъдат по-добри
|
|
|
Договорът с „Боташ“ можеше да работи в полза на България, както и в полза на Средна Европа
|
|
Радиопрограми



Тикер
9458
ЗАПАЗИ
Договорът с „Боташ“ можеше да работи в полза на България, както и в полза на Средна Европа. Но за съжаление, политическите конфликти тук направиха това невъзможно, от к ...